Skandalo literatūra: Jurga Ivanauskaitė

Recenzijos autorė: Ieva Marija Sokolovaitė

Ką žmonės veikia antradienio vakarą? Eilinį kartą apsipirkinėja Maximoje, skalbiasi kojines, atlikinėja darbo valandomis nespėtus nudirbti darbus, gal vedžioja šunį, gal vėl žiūri serialą.

Image may contain: 1 person, indoor

Arba ateina į VU Filologijos fakultetą (kad ir studijuoja kitame, arba jau seniai nebestudijuoja, arba jau net pamiršo, kas yra universitetas), įsitaiso Kristijono Donelaičio auditorijoje – vienoje iš gražiausių – ir pusantros valandos klausosi Rašytojų klubo paskaitos, ir plečiasi jų vyzdžiai, ir galvoje gimsta klausimai, ir susijungia kurie nors neuronai, ir jie žino, kad išeis pilnesni nei atėjo. Klausosi apie Jurgą Ivanauskaitę – skandalingąją, mistiškąją, nenuspėjamąją. Erotiškąją, fantasmagoriškąją. Aistringąją. Apie laikotarpį, kuriame ji gyveno. Apie raganiškumą ir ištikimybę savo principams. Apie visą būrį Jurgą įkvėpusių menininkų – dailininkų, rašytojų, režisierių. Apie ją intrigavusias vietas. Apie jos ligas ir demonus. Apie filmus, pastatytus šios kūrėjos romanų motyvais ir filmus, pasakojančius jos istoriją. Apie skandalus ir net draudimus, lydėjusius jos knygas, ir apie tikrąją kūrinių vertę.

Tas susižavėjimas Jurgos Ivanauskaitės kūryba ir asmenybe, kurio persmelkti buvo paskaitą vedusio Rašytojų klubo vadovo Vincento Klipčiaus žodžiai, – labai užkrečiamas.

Parašykite komentarą

Įveskite savo duomenis žemiau arba prisijunkite per socialinį tinklą:

WordPress.com Logo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo WordPress.com paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Google photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Google paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Twitter picture

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Twitter paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Facebook photo

Jūs komentuojate naudodamiesi savo Facebook paskyra. Atsijungti /  Pakeisti )

Connecting to %s

Create your website with WordPress.com
Pradėkite
%d bloggers like this:
search previous next tag category expand menu location phone mail time cart zoom edit close